Basın Açıklaması

DARBE SEVİCİLER, ELLERİNİZİ GENÇLER’İN ÜZERİNDEN ÇEKİN

Emanetçi Özgür Efendi diyor ki katıldığı bir yayında “Gece telefon çalsın, ‘darbe oluyor’ desinler ama ‘gençler yapıyor’ dersinler; ben o darbeye teslim olurum” şeklinde siyasi akılla bağdaşmayan bir beyanda bulunmuş. Haddini hududunu çoktan aşan Özgür efendi yine birilerinin maşalığını yapmaya devam ediyor.
Gençler üzerinden darbe planları yapılıyor.

Bu ülkenin bölünmez bütünlüğü ile sorunu olanlara dikkat edin ya darbe der ya özerklik der. Demlene demlene iyice saçmalamaya başladılar. Kandil CHP ye oy isterse CHP de darbe diyecek. Tarihi darbelerle dolu olan bir Parti’nin bugün darbe demesi anlaşılmaz değil. Onun anlamadığı şey ise Türkiye eski Türkiye değil.

Kürsülerden teröristlere selam gönderen Sen, rahmetli Savcı’nın katillerine özgürlük isteyen Sen, şehit cenazelerinde gülen Sen, bugün gençler darbe yapsa teslim olurum diyen yine Sen. Yazık ki Atatürk ün kurduğu parti kimlerin elinde kimlerin vicdanına kaldı.

Gençlerimiz feraset sahibidir. Sen ve senin gibilerinin ne yapmak istediğini anlıyorlar. Vatanı müdafaa etmekse mesele 15 Temmuz hain darbe gecesi tankların arasından geçip gitmediler, namluyu doğrultanların üzerine gidip şehadete yürüdüler.

Allah hainlere fırsat vermesin.

Abbas Gündüz
15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı