Türk Polis Teşkilatı’nın 179. Kuruluş Yıldönümü ve Polis Bayramı Kutlu Olsun

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 179 yıl dönümünde başta İçişleri Bakanımız, Emniyet Genel Müdürümüz ve tüm emniyet mensuplarımızın bayramını kutluyorum.

Gerek yurt içinde gerek yurt dışında verilen bütün görevleri layıkıyla yerine getiren Kahraman Polis Teşkilatımız, zor ve meşakkatli bir görev yürüten emniyet mensuplarımızın çok zor şartlarda vazifelerini yerine getirdiğini, başta terör ve teröristlerle mücadelede, fetö ile mücadele olmak üzere, asayişin sağlanması, kaçakçılığın önlenmesi, trafik akışının sağlanması, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve daha birçok önemli görevi yürütmekte olan polis teşkilatımız bu uğurda şehitler ve gaziler vermiştir. Özellikle 15 temmuz hain ve alçak darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasında, emniyet teşkilatının çok büyük katkısı vardır. Emniyet teşkilatı 15 Temmuz gecesinde başta Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda, Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde olmak üzere daha birçok yerde şehitler ve gaziler verme pahasına kahramanca direniş göstermiş, ülkemiz de batı eliyle yapılan hain darbecilere boyun eğmemişlerdir. Darbecilerin püskürtülmesi için kahramanca mücadelelerini sürdürmüşlerdir.

15 Temmuzdan sonrada adeta 7/24 çalışarak çok büyük fedakarlıklar göstermişler ve göstermeye de devam etmektedirler. Çok büyük fedakarlıklar ve kahramanlıklar gösteren emniyet teşkilatının mensupları ile ne kadar gurur duysak azdır. Bizler evlerimizde ailelerimizle, mutlu ve huzurlu yaşayalım diye kendi aileleri ve sevdiklerinden ayrı vakit geçirmek zorunda kalan bu fedakâr polislerimizin hakkını ödeyemeyiz.

Yaptıkları görevler esnasında onlara yardımcı olmak hepimizin görevidir. Böylece onlara karşı bir nebzede olsa haklarımızı ödeyebiliriz. Bu vesilelerle bu kutsal vatan toprakları uğruna şehit olan başta Emniyet Teşkilatı mensupları olmak üzere, bütün şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Gazilerimize de sağlıklı ömürler diliyorum. Emniyet Teşkilatımızın 179. Kuruluş yıl dönümünün, polislerimize ve ailelerine huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.

Abbas gündüz
15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı