Basın Açıklaması

Güldür Güldür Show

Kahraman Gazilerimiz bu vatanın bekası için canlarını feda edenlerdir. Gazilere laf söyleme cesaretini bulan bu insanlar; eğer gaziler olmasaydı bu hakaretleri yapacak nefes dahi alamazlardı.

Şiddetle kınıyorum.

RTÜK’ü ve ilgilileri göreve davet ediyorum. Komik desen değil, toplumsal eleştiri desen değil. Tamamen rezillik. Mizah anlayışınızı gazilerimize bu şekilde hakaret ederek yapamazsınız. Bu nasıl bir diyalogdur? İnanılır gibi değil. Ahlaksızca, rezil bir ağızla gazi kartı-kredi kartı gibi esprileri yazan metin yazdıran oynayanına kadar alayını zorunlu insanlık eğitimine almak lazım. Her değerimiz ayaklar altına alınıyor. Yazıklar olsun. Hem hakkaniyet hem de Türk toplum yapısını bozmak yapımında hiçbir şey bedeli askerlik kadar etkili olmamıştır.

Türk halkına yapılan en büyük haksızlıktır. Yazarı, yönetmeni, oyuncular ve kanal yönetmeni milli ve manevi değerleri aşağıladığı halkın gözünde gazilik ve şehitlik gibi ulvi ve yüce değerlere basitleştirdiği ve ezik gösterme çabalarından ötürü derhal soruşturma başlatılmalı ve gerekli cezayı almalıdır. Bu gibi hassas konuların mizahı olmaz.

Vatan dediğin nedir? Yani kısacası uğrunda öldüklerindir. Bu programda apaçık gazilerimize, şehitlerimize düşmanlık ve hakaret var. Gazi kimin gazisi ? Bu milletin asil evladıdır. Aslında Türk milletine onun milli manevi değerlerine hakaret ediyor. Küçük düşürmeye değersizleştirmeye çalışıyor. Cumhuriyet savcılarımızı bu ahlaksız rezil oyunculara derhal soruşturmanın başlatılmasını istiyoruz. Ve RTÜK bu kanal hakkında yasal işlemin başlatılması biz şehit ve gazi ailelerimizin talebidir. Bizde konunun takipçisi olacağız.

Abbas GÜNDÜZ
15 Temmuz Demokrasi, Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı