BASIN AÇIKLAMASI

TERÖR VE TERÖR ÖRGÜTLERİNİ DESTEKLEYENLERİ UNUTURSAK KANIMIZ KURUSUN

Irak’ın kuzeyindeki PKK / KCK terör örgütlerine düzenlenen operasyonlarda 9 yiğidimiz daha şehadete yürüdü. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, milletimizin başı sağ olsun.

40 yılı aşkın terör belasıyla mücadelemize devam ediyoruz. Binlerce sivil-asker şehitlerimiz var. Bugün terörü bitirmeye o kadar yakınız ki, bakınız Yüksekova’da açılan oteller, Cizre’de, Diyarbakır’da, Nusaybin’de ve Mardin’de yapılan kültür festivalleri. Güneydoğu’da ki bu refaha, yol kesen PKK terör örgütünden kurtarıp bizi özgürleştiren gözbebeğimiz Türk Ordusu, Şanlı Jandarmamız, Şerefli Güvenlik Korucularımız ve vatanı için gözünü kırpmadan şehadete yürüyen vatandaşımız , Mehmetçiğimiz sayesindedir.

Bizler rahat uyuyalım diye canını veren, uzuvlarını kaybeden yiğitlerimize borcumuz var.

“Benim devletimi gasp eden devlet Türkiye’dir, biz daha başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz” diyen, Terörist Selahattin Demirtaş’a selam gönderme yarışına giren, aynı masaya oturma telaşına giren siyasiler var.

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti’yle sorunumuz var, Atatürk’ün it’leri” diyen HDP adını ne kadar değiştirirse değiştirsin şimdi ki DEM parti. PKK’nın siyasi sözcülüğü yapan HDPKK ile iş tutan sözde Atatürk’ün Partisi CHP bu sözlerim sizedir. Sorusçu Osman Kavalaya terörist Selahattin Demirtaş’a her fırsatta selam gönderen onlar için özgürlük isteyen ve özerklik isteyenler bilmelidir ki bu topraklarda tek bir vatansever dahi hayatta kalsa, bu hain emellerinize ulaşmanıza asla müsaade etmez. Sınır namustur deyip tezkereye Hayır oyu verenler size söylüyorum. PKK Terör örgütünün siyasi uzantısı sözde milletvekilleri hariç Doğu ve Güneydoğu milletvekilleri derhal PKK nın partisi Dem genel merkezinin önüne siyah çelenk bırakmalı, hazine yardımları derhal kesilmesidir.

Ahdimiz ve Andımız odur ki; Vatanımız, milletimiz ve devletimizin bölünmez bütünlüğü, huzuru, güveni ve istikrarını hedef alan, kurşun sıkan ve sıktıranlar, ölünüzü, dirinizi, her gün birinizi, bir gün hepinizi müstahak olduğunuz sonuçlarla billahi yüzleştireceğiz. Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar durmayacağız.

Aziz milletimizin ve Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başı sağ olsun.


Abbas Gündüz
15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı


Orhan Kandemir
Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı