Basın Açıklaması….

Son günlerde ülkemizde en çok konuşulan konuların başında Kabine değişikliğinin yapılacağı yönünde. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da kabinenin değişmesi kadar doğal bir durum yoktur. Bu tür değişiklikler siyasetin ve ülke yönetiminin doğasında vardır. Bu güne kadar bakanlık görevini üstlenen her bakan ülkemiz için hizmet etmiş, görevini layıkıyla yerine getirmiştir.

Kabine değişikliğinin konuşulduğu ve beklendiği bu günlerde bir Bakanımız için özellikle duygularımızı yazıya dökmek istiyoruz.

Bu Bakanımız hepinizin az çok tahmin ettiği İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU’dur. Yaklaşık 5 yıldır İçişleri Bakanlığını başarıyla sürdüren Sayın Süleyman SOYLU bize göre Cumhuriyet tarihimizin en başarılı İçişleri Bakanıdır. Elbetteki şimdiye kadar içişleri bakanlığı yapmış birbirinden değerli bakanlarımız bu ülke için hizmet etmişlerdir. Onların hizmetlerini görmezden gelemeyiz ve haklarını asla inkar edemeyiz. Fakat içişleri bakanımız Sayın Süleyman Soylu bu ülkede içişleri bakanlığı yaparken ezberleri bozmuş teröristlerin korkulu rüyası olmakla kalmayıp askerin polisin güvenlik korucularımızın şehit ailelerimizin gazilerimizin umudu olmuştur. Gece gündüz demeden 24 saat esasına göre çalışmaktadır. Bunun en canlı şahidi kendisi ile birlikte görev yapan bakanlık bürokratlarıdır. Ülkenin sorunlarını çözmek, üzerindeki ağır yükün sorumluluğu ile gözleri kan çanağı olmasına rağmen günde en fazla üç saat uyuyabilmiştir. Çoğu zaman uykuya fırsat bulamamış, bindiği uçakta veya helikopterde bir kaç dakika gözlerini dinlendirebilmiştir. Görev yaptığı zaman zarfında dini ve resmi bayramların hiçbirini ailesiyle sevdikleriyle yakınlarıyla beraber geçirmemiştir. Hafta sonlarını evinde ailesiyle dinlenerek geçirmemiş her hafta sonu doğu ve güneydoğu’nun farklı illerinde ilçelerinde üst bölgelerinde askerimizle polisimizle güvenlik korucularımızla bir araya gelerek onlara moral ve motivasyon sağlamıştır. 15 Temmuz hain alçak darbe dönemiden sonra içişleri Bakanlığı ateşten bir gömlek olmasına rağmen bunun üstesinden gelmiştir. Çünkü kendisine bağlı emniyet genel müdürlüğü jandarma genel Komutanlığı ve diğer bir çok birimde personelin yarısından fazlası fetodan ihraç edilmiş bir durumdaydı. Bir taraftan emniyet teşkilatını jandarma teşkilatını mülki idare birimlerini yeniden oluşturmak dizayn etmek personelin sorun ve sıkıntıları ile ilgilenirken, diğer taraftan PKK terör örgütünün kökünü kazmak için uğraştı. Sadece PKK terör örgütünün kendisi ile değil PKK terör örgütünün en büyük gelir kaynağı olan uyuşturucu kaçakçılık gibi ülkemizin kangrenleşmiş sorunlarıyla da gece gündüz uğraştı. Bütün bunları bir ara değerlendirdiğimizde içişleri bakanımız Sayın Süleyman Soylu cumhuriyet tarihinin tartışmasız amansız fakatsız lakinsiz en başarılı en çalışkan ve terör örgütlerine en ağır darbeyi vuran içişleri Bakanı olarak ismi tarihe altın harflerle yazılacaktır.

İçişleri bakanımız Sayın Süleyman Soylu bütün bu yoğun iş temposunun içerisinde biz Şehit Aileleri ile Gazileri her zaman baştacı olarak kabul etmiş bizlerle yakından ilgilenmiş bizlerin her türlü sorun ve sıkıntılarını kendi sorun ve sıkıntıları kabul ederek adeta babalık yapmıştır.Bir gazi olarak bunu rahatlıkla ifade edebilirim ki Süleyman Soylu’nun içişleri bakanı olduğu günden itibaren şehit aileleri şehit Çocukları Gazileri hiçbir zaman kendimizi yalnız hissetmedik yetim olarak görmedik boynu bükük olarak durmadık. Sayın bakanımız yeri geldiğinde bize abilik yeri geldiğinde bize babalık yaptı. Bizi en çok sevindiren yönü ise Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayarak terör örgütlerine en büyük darbeyi vurdu. Sadece terör örgütlerine değil onların siyasi uzantılarının gözlerinin içine bakarak sizler hainsiniz, alçaksınız, terörden ve göz yaşından besleniyorsunuz dedi. Sadece biz şehit ailelerinin değil başta bütün doğu ve güneydoğu halkının Diyarbakır annelerinin ve terörden muzdarip olan herkesin umudu haline geldi.

Bütün bu gerçekler ışığında kabine değişikliğinin konuşulduğu bu günlerde Biz Şehit Ailelerinin, Gazilerin ve Güvenlik Korucuların beklentisi ve talebi İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU’nun İçişleri Bakanı olarak görevine devam etmesidir. Çünkü İçişleri Bakanımızın yarım kalmış işleri olduğunu biliyoruz. Teröristlerin kökünü kurutmasını, kandildeki sözde elebaşlarının kellesini biz Şehit Ailelerinin ayağının dibine atmasını beklerken, uyuşturucu baronlarının kökünü kurutmasını beklerken görev değişikliğinin olması bizleri ziyadesi ile üzecektir. Sayın Bakanımızın değişmesi içte ve dışta ülkemize ve Bakanımızın şahsına düşmanlık edenleri sevindirecektir. Bitme ve çökme aşamasına gelen terör örgütlerine moral ve motivasyon sağlayacaktır. Terörle ve Teröristle mücadeleye odaklanan Askerimizin, Polisimizin ve Güvenlik Korucularımızın moral ve motivasyonunu bozacaktır. Her zemin ve ortamda Sayın İçişleri Bakanımıza sahip çıkan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi lideri Sayın Devlet Bahçeli Bey’e bir Gazi olarak Şehit ve Gazi ailelerimiz adına şükranlarımızı sunarız. Algı yaratan hadsizler hiçbir zaman emellerine ulaşmayacaktır. Bakanımız Sayın Süleyman Soylu biz Şehit ve Gazi ailelerimizin kırmızı çizgimizdir.

Saygılarımızla …

Abbas GÜNDÜZ
15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı