BASIN AÇIKLAMASI

AZİZ MİLLETİMİZİN GÖZBEBEĞİ OLAN TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİMİZE ATTIĞIN İFTİRANIN HESABINI VERECEKSİN VEKİL MÜSVEDDESİ!

TV 100 programına katılan Terör örgütü PKK’ya açık desteğini her fırsatta dile getiren CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne” 15 köylüyü helikopterden attı” diyerek alçakça iftiralarda bulundu.

Sezgin Tanrıkulu kimdir diye soracak olursanız; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni her mecrada aşağılamaya, halkı kin ve nefrete teşvik eden, terörist cenazelerine katılan, iha sihalardan rahatsız olan, öldürülen teröristlere sahip çıkan, 40 yılda binlerce sivil askeri şehit vermiş olmamıza rağmen, PKK ya terör örgütü diyemeyen ve HDPKK nın adeta basın sözcüğünü yapan sözde CHP’NİN millet vekilidir. Sırtını YPG’ye dayayanlara kol kola girenlerin, TSK’nın kimyasal silah kullandığını iddia eden ve hakkında terör örgütü propagandası yapmaktan fezleke açılan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti için güzel işler yapması beklenemez.
Ancak gözbebeğimiz olan TSK ya alçakça iftira atan bu sözde vekilin gerekli cezayı alıp, derhal vekilliği düşürülmelidir. Bebek katili PKK terör örgütünün yardakçısı Sezgin Tanrıkulu yine haddini aşmış durumda… Diyarbakır halkına ve seçmeni başta olmak üzere 85 milyona ihanet eden sözde Vekil Sezgin yıllardır DEVLET ve MİLLET’e saygısızlık yapmaktadır…Son hadsizliği ise tarihi şan ve şerefle dolu olan TSK’leri olmuştur…

Diyarbakır CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu Diyarbakır annelerinin ziyaretine kaç kere gittin?

Bu vatan için gözünü kırpmadan vatan bekçiliği yapan her bir vatandaşın gönül bağı ile bağlandığı TSK’ya atmış olduğun bu iğrenç iftiraya, halk gerekli cevabı verecektir.

Sözde Savunduğun 6 oktan birisi milliyetçiliktir. Savunduklarınla söylediklerin birbirini tutmuyor. Ya göründüğün gibi ol yada olduğun gibi görün. Halkı temsil etmek için seçilen sözde vekil Tanrıkulu, TSK’ya attığın bu alçakça iftiranın hesabını vereceksin!!

Şehit ve gazi aileri olarak bizde Sezgin Tanrıkulu deninen hadsiz hakkında suç duyrusunda bulunarak konunun takipçisi olacağız.

Abbas Gündüz
15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurlar Derneği Genel Başkanı

Orhan Kandemir
Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı