BASIN AÇIKLAMASI

CHP Milletvekili Mahmut Tanal ile ilgili hafızalarımızı biraz tazeleyelim.

Kimdir Mahmut Tanal?

Meclis’e sızarak bombalı eylem yapmak isterken yakalanan DHKP-C’li teröristler Mulla Zincir ve Eylem Yücel ile gündeme gelmişti. Her taşın altından çıkan Tanal, bugüne kadar FETÖ’cülere verdiği destek, PKK’lı teröristlerin paçavrasına sahip çıkma, AK Parti’ye oy veren vatandaşlara hakaret, 28 Şubatçıların yanında yer alma gibi birçok eylemde yer alarak kendini gündemde tutmayı sürdürüyor.

1 Mayıs 2014’de İstanbul Beşiktaş’taki korsan gösteriye polis müdahale edip, adaleti kendisi sağlamaya çalışıp polise saldırmış, tokat atmıştı.

250’den fazla şehit verdiğimiz 15 Temmuz darbe girişimini yapan FETÖ’cülere açık bir şekilde destek vermişti. Darbecilere direnen halkı o gece ,”Tüm halkımızı sağduyulu davranmaya çağırıyorum. Evlerine dönmelerine, gerginlikten kaçınmaları diliyorum” diyerek engellemeye çalışmıştı.

2013 yılında FETÖ’nün elebaşı sının çağrısı üzerine Bank Asya’ya gidip, hesap açtırıp para yatırmıştı.

ETÖ’cüleri alkışlayarak, eylemlerine katılmıştı.

Sene 2023 bugün ne yaptı Mahmut Tanal?

Dokunulmazlık zırhının arkasına saklanan CHP’li hadsiz Mahmut Tanal, Kahraman Jandarmamıza Saldırdı!

Dokunulmazlık zırhına güvenip korkutmaya çalıştığın ,milletimizin göz bebeği olan Askerimizdir.

Yüce Türk Yargısının önünde hesap vereceksin Mahmut Tanal olay çıkarmakta geçmişi bir hayli kabarık olan, her defasında dokunulmazlık zırhını kendisine kalkan yapıp, işini yapma gayreti içerisinde olan kahraman Jandarma personeline, ”Eşkiya“ diyerek hakaretler eden, konunun daha da büyümemesi için olay mahallinden uzaklaşmak isteyen Jandarma görevlisinin peşine düşen, “Eşkiya” nın ta kendisidir. Geçmişi devlete başkaldırı konusunda bir hayli kabarık olan, CHP Vekili Mahmut Tanal’ın derhal dokunulmazlığı kaldırılmalıdır.

Mahmut efendi sen vekillik kavramını yanlış anlamışsın. Devlete baş kaldıranın hesabı sorulur. Aziz milletimiz senin bu utanç verici yüzünü ve görüntülerini hiç bir zaman unutmayacak.

Konunun takipçisi olacağız, bu hadsiz milletvekili hakkında da suç duyurusunda bulunacağız.

Abbas Gündüz
15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı