BASIN AÇIKLAMASI

Bir tarafa “davama ihanet edersem yüzüme tükürün” diyen Davutoğlu, diğer tarafta celladına aşık olan Milli görüşe, rahmetli Erbakan hocaya ihanet eden CHP şakşakçısı Karamollaoğlu.

Davutoğlu Başbakan olduğu dönemde kalabalıklara seslenmeye alışkındı, zannetti ki o kalabalık onun için orda. Gelecek partisi olarak yaptığı mitingleri de gördük, bedava döner ayrana anca 100-200 kişi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gölgesinde kalmaya mahkumsun. Milli görüşe gönül veren kardeşlerim, vatanına aşık Erbakan hocanın sağlığında “Sakın CHP nin peşine takılma” dediğini bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Bu ihanete sessiz kalmayın.

Daha dün birbirlerini adam yerine koymayanlar bugün yanyana fotoğraf çektirme hevesinde. Dün kendi davasına ihanet eden bugün seninle yol yürürken de eder. Tıpkı Davutoğlu‘na bir programda sorulan “Bir Cumhurbaşkanı seçtiniz diyelim. O Cumhurbaşkanı ‘Sizin oyunuz düşüktü, ben bu kararı veriyorum’ derse…” sorusuna da yanıt veren Davutoğlu, “Bunu dediği anda kriz çıkar, Meclis desteğimizi çekeriz, ülke seçime gider”.

Bu necip millet ne 6+1masanın şahsi heveslerine, nede hdpkk’nın özerlik düşlerine müsaade eder. Kıymetli bakanım Süleyman Soylu teröristlerin kökünü kazıyacağız dedi bir kere. Şehit ve gazi aileleri olarak Cumhur ittifakının ve aziz milletimizin yanındayız.

Söz bir vatansa bir biriz. Söz bayraksa biz iriyiz. Söz milletse biz Türkiye’yiz.

Ülkene sahip çık Türkiye’m.

Abbas Gündüz
15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı