BASIN AÇIKLAMASI

KILIÇDAROĞLU TÜRKİYE’DE KÜRT SORUNU YOKTUR.KÜRT SORUNU VAR DİYEN, ISRARLA DAYATIP İDDİA EDEN KİM VARSA, KALBİ TÜRK MİLETİYLE BİR ATMAYAN, NAMERTLERDİR.

Geçtiğimiz yıllarda Gaziantep’te, terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik soruşturmada, aralarında HDP ve DBP’li yöneticilerin de yer aldığı 25’i tutuklu 61 sanık ilk kez hakim karşısına çıkmıştı. Eski HDP üyeleri, terörle bağlantılarının olmadığını söyledi ve Ağır ceza hakimi onlara dönerek “şehit asker cenazelerine neden hiç gitmediniz” demişti. Kılıçdaroğlu kucaklaşmadan, tokalaşmaktan, sarılmaktan bahsediyor.

Peki halka sokağa çıkın çağrısı yapan ve Kobani eylemlerini başlatan çizgisini beğenip,serbest bırakacağız dediğiniz, terörist Selahattin Demirtaş la birlikte,o gün kurban eti dağıtmaya çıkan hunharca katledilen Yasin Börü’nün annesiyle de kucaklaşacak mısın?Yada Batman’ın Kozluk ilçesinde terör saldırısında şehit olan 22 yaşındaki müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ın annesi Zehra Yalçın ile kucaklaşacak mısın?
40 yıldır terör belasından nice insanımızı kaybettik.

Şimdi birde utanmadan kucaklaşmak bahsediyorsun. Türkiye Cumhuriyeti’nde kürt sorunu yoktur, Bay Kemal PKK terör örgütü sorunu vardır. Bay Bay Kemal kirli siyasetiniz için PKK terör örgütünün sorununu kürt sorunudur diye kanlı siyasetinize alet etmeyin. “Suriye’de, Irak’ta, İran’da herkes ile barışacağız. Bu bölgede bütün halklarla barış içinde olacağız” diyor. Kılıçdaroğlu, TSK’nın Irak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyon yetkisini iki yıl daha uzatmayı öngören Tezkereye CHP olarak “hayır” oyu kullanmışlardı. HDP’nin kanlı oylarını almak için, şehitlerin aziz hatıralarına ihanet ediyor. Dün icazet almaya gittiğin Pervin Buldan, bağıra bağıra bebek katili terörist başı apoya af istiyor ey Kılıçdaroğu sen kimin vatanını kime peşkeş çekiyorsun.

Biz bu vatana, verdiğimiz onca şehide olan borcumuzu 14 Mayıs 2023 seçimlerin de yerine getireceğiz.
Seni, ipini tutanları, masanın tüm maşalarını, başta şehit ve gazi aileleri olmak üzere, feraset sahibi tüm kardeşlerimiz ile birlikte tarihin tozlu sayfalarına gömeceğiz. Aziz şehitlerimizin kanlarında boğulacaksınız.

Aziz milletimiz, şehit ve gazi ailelerimiz sizi asla ve asla affetmeyecektir.

Abbas Gündüz
15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı