Basın Açıklaması

DEVLETİMİZİN BEKASI İÇİN SEÇİM SONUCU NE OLURSA OLSUN CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN YANINDAYIZ

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için oy verme işlemi, Türkiye genelinde saat 08:00’da başladı ve saat 17.00 itibarıyla tamamlandı.

Büyükşehirlerde, sırasıyla büyükşehir belediye başkanlığı, belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği ve muhtarlık; diğer illerde ise sırasıyla belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği, il genel meclisi üyeliği ve muhtarlık seçimlerine ait oy pusulalarının sayım ve dökümü yapıldı. Türkiye genelinde demokrasi şöleni havasında geçen seçimler milletimizin önümüzde 5 yıl için yerelde yöneticilerini seçme hakkını kullanmış oldu.

Ülke genelinde sandıkların tamamı açılmış ve AK Parti maalesef beklenen hedeflerin çok altında kalmış oldu. Halkımızın kararı her şeyin üstünde olduğunu her daim savunan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan halkın iradesi dışında hiçbir iradeye bugüne kadar boyun eğmemiş, dik durmuştur. İçerdeki bazı kirli zihniyetler seçime çamur atmak isteseler de milletimiz ve devletimiz buna müsaade etmemiştir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , gelenekselleşmiş balkon konuşmasında; “Hiçbir şekilde milletimizin kararına hürmetsizlik etmeyeceğiz” dedi. “Açık yüreklilikle değerlendirecek, özeleştirimizi cesaretle yapacağız. Yanlışlarımız varsa düzelteceğiz. Türkiye’nin önünde hazine değerinde 4 yıldan fazla bir süre var.” diyerek örnek bir liderlik vasfını bir kez daha göstermiş oldu.

Neredeyse çeyrek asırdır ülkemizi ve milletimizi en güzel seviyeye çıkaran dünya lideri Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan hatalardan ders, yanlışlardan ise doğruyu çıkarabilen yapısı vasıtası ile gelecek zaman diliminde çok büyük hizmetlerle yine bu milleti mutlu edecektir. Yıllardır yapılan hizmetleri görmezden gelenler şunu bilsin ki ülkem için yararlı bir şey yaparsa yine Erdoğan yapar. Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin geleceğine attığı imzayı, eserlerine bakıp ta göremiyorsa bir insan, kör değil düpedüz nankördür.

Şunu da ifade edelim ki; Seçim sonucu ne olursa olsun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanındayız.

Abbas Gündüz
15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı