BASIN AÇIKLAMASI

FİLİSTİNDEKİ MASUM SİVİLLERİ KATLEDEREK İNSANLIK SUÇU İŞLEYEN İSRAİL’İ KINIYORUZ

İsrail Devleti’nin kurulduğu 1948 yılından itibaren Orta Doğu’da bir Arap- İsrail sorunu başlamıştır.
7 Ekim 2023 tarihinden İsrail’in masum sivilleri katlettiği gün tarihe kara leke olarak yazılmıştır. İsrail güçleri 7 Ekim’den bu yana Batı Şeria ile Doğu Kudüs’te 850 Filistinliyi gözaltına aldı.

Savaşın dili dini ırkı olmaz.

Terör devleti olan İsrail ne hastane, ne cami ne kilise ne okul ne kadın ne de çocuk gözetiyor. Katil Netenyahu askerinin yanına giderek “koşulsuz saldıracağız, askeri mahkeme kurulmayacak, hazır olun” emrini vermişti. İnsan katliamına hazır olun, her şeyi yapmakta serbestsiniz emrini vermişti.

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze’ye saldırılarında 1524’ü çocuk, 4 bin 137 kişinin öldüğünü, 13 binden fazla kişinin yaralandığını duyurdu.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan BM’de defalarca Dünya’nın beşten büyük olduğunu tüm dünya liderlerine Rusya Ukrayna savaşı da dahil olmak üzere söyledi. Yanlı Batı ve Avrupa Terör devleti olan İsrail’in işlediği soykırım karşısında adeta ölü taklidi yapıyor. Sayın Dış İşleri Bakanımız Hakan Fidan’ın da dediği gibi “artık kınamanın ötesine geçmeliyiz”.

Masum siviller için İnsani yardımlara müsaade etmeyen, elektrik su gıdaya ulaşmalarına engel olan Cani İsrail bu soykırımın hesabını vereceksin.

Ona koşulsuz destek olan Amerika sende savaş suçlarına ortak olmaktan hesap vereceksin.

Abbas Gündüz
15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı

Orhan Kandemir
Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı