BASIN AÇIKLAMASI

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI VE EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HEDEF ALINAN BOMBALI SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ!

Bugün İçişleri Bakanlığına yapılan hain saldırıda, 2 saldırgandan birinin Bakanlığın Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önünde üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirdiğini, diğer saldırganın ise güvenlik güçlerince etkisiz hale getirilmiştir. Çıkan çatışmada iki polis yaralandı.

Meclis’in açılacağı bugünde millet iradesine ket vurmaya çalışan hain terör örgütü PKK ve onların siyasi uzantıları, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü hedef almışlardır. Bilinmelidir ki yaklaşık 40 yıldır terör belasıyla uğraşan Türkiye Cumhuriyeti Devleti tek bir terörist kalmayıncaya kadar terörün ve terör sevicilerin kökünü kurutmaya yeminlidir. Vatanımızı, bayrağımızı, askerimizi, polisimizi, Güvenlik Korucularımızı hedef alan her türlü terör eylemini lanetliyoruz. Küffarla olan savaşımız ebediyete kadar devam edecektir. Terör örgütleri bu tür eylemleriyle yıkılmadık ayaktayız mesajını vermeye çalışıyorlar. Bilsinler ki teröristler inlerinden çıkamayacak. Teröristlerce gerçekleştirilen alçak saldırıyı kınıyor, yaralanan kahraman polislerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Devletimizin kararlılığı ve gücü sayesinde birliğimizi ve beraberliğimizi hedef alan hiçbir saldırı amacına ulaşamayacak.

Tek Vatan, Tek Bayrak, Tek Millet, Tek Devlet..

Abbas Gündüz
15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı

Orhan Kandemir
Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı