BASIN AÇIKLAMASI

Basın Açıklaması

Deva Partili Mustafa YENEROĞLU haddini ve maksadını aşarak polisimize hakaret tehdit savurunca görevli polis memurumuz “sen kimsin bana hakaret ediyorsun” diyerek kendini savunmuştur. Bunun üzerine Polisimize hakaret eden YENEROĞLU çıkıp polisimize “sen kimsin milletin vekiline parmak sallıyorsun” diyerek polisimize hakaretlerine devam etmiştir.

YENEROĞLU polisimize hakaret edip haddini ve maksadını aşmış, akabinde hızını almayarak polisimize hakaretlerine basın önünde de devam ettirerek mağduriyet rolünü sürdürmüştür.

YENEROĞLU’nun bu küstahça söylemlerine Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil ÖZŞAVLI ‘da destek vererek polisimize hitaben “ Sen kimsin seçilmiş Milletvekiline parmak sallıyorsun , ben orda olsaydım senin parmağını kırardım, ya ben seni öldürürdüm, ya sen beni öldürürdün “ diyerek YENEROĞLU’nun küstahça sözlerine kaldığı yerden devam etmiştir.

Ey YENEROĞLU ve ÖZŞAVLI ; Siz kimsiniz ki yüce MİLLETİMİZİN göz bebeği polisimizin parmağını kırıyorsunuz, size polise hakaret etme hakkını ve yetkisini kim verdi ? Siz nasıl Milletin size verdiği vekaletle milletin kendisine, milletin polisine hakaret edersiniz ? Ne zamandan beridir vekiller asillere hakaret ediyor oldu ? Haddinizi bilin, haddinizi aşmayın. Hiç kimse polisimize askerimize güvenlik korucularımıza hakaret edemez, ettirmeyiz. Mustafa YENEROĞLU’nun polise olan kinini öfkesini biliyoruz da , Halil ÖZŞAVLI hayırdır sizin polise olan kininiz öfkeniz niye ? Madem polisin parmağını kıracak kadar delikanlı iseniz HDP’li vekil polisimize yumruk atınca niye sesiniz çıkmıyor ? HDP’liler Kürt ailelerin çocuklarını dağa götürüp terörist edince niye sesiniz çıkmıyor ? Ey Halil ÖZŞAVLI bir gün Diyarbakır Annelerinin yanına gidip onlara sahip çıktın mı ? HDP ye PKK ya bu güne kadar hiç tepki gösterdin mi ? Gösteremezsin. Çünkü sen ve senin gibilerin gücü ancak kanunun kendilerini sınırladığı savunmasız polise yeter. Çünkü sen ve senin gibiler PKK dan, HDP den korkar. Polisimize hakaret eden kim olursa olsun, görevi mesleği ne olursa olsun hakaret edemez, ettirmeyiz. Polisimiz sizin köleniz değil, esiriniz hiç değil. Bu küstahça sözlerinizi size misliyle iade ediyoruz.

Halil ÖZŞAVLI ve benzerleri Ak partili de değillerdir ve asla da olamazlar. Bunlar ak partinin nimetlerinden yararlanan zoru gördüklerinde ilk gemiyi terk edecek tiplerdir. Halil ÖZŞAVLI bu sözleriyle DEVA partisine göz kırpmaktadır. DEVA Partisi kurulunca ismi DEVA partisi ile ilk anılan kişilerdendir. Halil ŞAVLI ilk seçimde de DEVA Partisinde siyaset yapacaktır. Halil ÖZŞAVLI’ya tavsiyemiz her olaya maydonoz olma. Nerede siyaset yaparsan yap polisimizi kendi kirli emellerine, siyasi emellerine alet etme. Mustafa YENEROĞLU kendini savunmaktan aciz mi ki onu sen savunuyorsun ? Yoksa YENEROĞLU’nun avukatımısın? Bundan sonra polisimize hakaret eden kim olursa olsun gereken cevabı bizden alacaktır. Anneler babalar çocuklarına hakaret etmeniz için polis yapmadı.

Kamuoyuna Saygılarımızla…

Ziya SÖZEN
Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı

Abbas GÜNDÜZ
15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı