Basın Açıklaması

TERÖRİST SEVİCİ ÖZGÜR EFENDİ’YE HALK GEREKEN CEVABI VERECEKTİR

6 Şubat ta İstanbul Çağlayan Adliyesi’ne yönelik terör örgütü DHKP/C’li teröristlerce saldırı gerçekleşti. Saldırı sonucunda 1 vatandaşımız yaşamını yitirirken, 3’ü polis 5 kişi de yaralandı. Olayda, 1 i kadın 2 terörist etkisiz hale getirildi. Kahraman polislerimizin olayı erken fark etmesi ve anında cevap vermesi ile büyük bir olayın gerçekleşmesini engellemiştir.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan: “Bu saldırıyı yapan teröristlerin, onlara emir verenlerin en büyük hamisi Genel Başkanı başta olmak üzere CHP yöneticileridir. Bu parti uzunca bir süredir PKK’nın siyasi uzantılarıyla yoldaşlık yapıyor. İktidara gelebileceklerini zannediyorlar. Halbuki terör örgütleri de iç ve dış uzantıları da CHP’yi koçbaşı olarak kullanmaktadır. Siyasette rotasını kaybeden CHP, Türkiye’ye dair hesabı olan tüm odakların oyuncağı olmuştur. Asıl suç siyasi kariyerleri uğruna kendini kullandıran CHP yönetimidir ”dedi.

Türkiye üzerinde bölücülerin ve olanların uzantılarının kullanabileceği aparat haline gelen CHP’nin içler acısı durumu İstanbul’daki terör saldırısıyla bir kez daha ortaya çıktı. CHP her seçim öncesi ülkeyi kaosa sürüklemek için bütün kirli oyunları devreye sokmaktadır. Lakin duyarlı vatandaşımız bu kanlı ve kirli oyunlara müsaade etmemekte ve adeta CHP’yi sandığa gömmektedir.

Terör sevici Özgür Efendi’nin, rahmetli Savcı Selim Kiraz’ın DHKP-C’li teröristlere özgürlük istediğini, terörist Selahattin Demirtaş a, Sorosçu Osman Kavala ‘ya bulduğu her fırsatta kürsülerden selam gönderdiğini biliyoruz. Mizanı şaşan CHP’nin başındaki şahıs adı değişse bölücü fikri değişmeyen HDPKK ile kol kola girip poz verme yarışında.

PKK’lı it Mustafa Karasu yine televizyonlar da yerel seçimler için Dem Parti’ye emir verip, aday çıkartmayın CHP ile olan ittifaka devam edin diyor. Özgür efendi her kim olursan ol, kimin maşası olursan ol bu millet feraset sahibidir, terörle iş tutana fırsat vermeyecektir. Biz Şehit ve Gazi Aileleri olarak bu rezil duruşu affetmeyeceğiz.

Abbas Gündüz
15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı